UCUZ BANYO TADİLAT FİKİRLERİ

Ucuz banyo tadilat fikirleri. Eskiyen banyonuzu yenilemek mi istiyorsunuz. Banyonuzu rahatlatıcı, serin bir alana dönüştürmek için büyük bütçeler harcamanıza gerek yok. Sizler için hazırladığımız banyo yenileme fikirleri, banyo tadilat fikirleri ucuza banyonuzu yenileyebilirsiniz.
Banyo tadilat ve dekorasyon işlerini kendiniz yapmayacaksanız, işinde uzman, kaliteli bir banyo tadilat firması ya da banyo tadilat ustası ile görüşün.
Banyo tadilatı ve dekorasyonu için ne kadar bütçe ayıracağınızı belirleyin. Banyo yenileme bütçeniz düşük ise yapacağınız tadilat ve yenileme işleri sınırlı kalacaktır. Banyonuza yapacağınız masraf evinize değer katacağı için ihtiyaçlarınız ertelememenizi tavsiye ederiz. Tabi ki bu durum bütçeyle alakalı.

Ucuza Banyo Yenileme ve Banyo Tadilat Fikirleri:

1. Banyonuzda kullanacağınız seramik ve fayans ve karo sınırlandırın
Seramik ve fayans ve karolar hem fiyatıyla hem de bunları uygulamak için bir usta ile anlaşmaz gerektiği için biraz maliyetlidir. Bütçenizden tasarruf etmek için, seramik ve fayans ve karo miktarını sınırlayın ve zemin gibi yüksek etkili alanlara (zemin yerine ve duş kabini duvarlarının içine) odaklanın. Alternatif olarak, duvar boyunca bir yatay şerit döşeyebilir ve gerisini boyayabilirsiniz.
Tamamını daha pahalı ve estetik görünüşlü seramik ve fayans kullanmak yerine, bunları, daha ucuz seramik ve fayans ve karoların yanında vurgu olarak kullana bilirsiniz. Sanatsal estetik görünüşlü fayanslar sadece daha dikkat çekici olmakla kalmayacak, sadece birkaç tane kullanarak bir miktar para tasarrufu yapacaksınız.

2. Tezgah üstlerinde tasarruf edin
Granit tezgahlar sıklıkla tercih edilmektedir. Banyo tezgahı çok küçük olduğundan, mutfak tezgahlarında olduğu gibi yüksek harcama yapmazsınız. Peki, burada nasıl tasarruf sağlayacaksınız İlk önce, renge bakın. Kahverengi ve açık bej gibi nötr renkler daha popülerdir, yani daha pahalı olurlar. Paradan tasarruf etmek için, daha geniş bir renk yelpazesini düşünün ve fiyatlandırın.
Granit tezgahlarda tasarruf etmenin bir başka yolu da kusur içeren (defolu diyebileceğimiz) bir levha almaktır.
Kusur ne kadar görünür olursa, fiyat o kadar ucuz olur. Lavabo lavabonuzun çok fazla yüzey alanı kaplayacağını aklınızda bulundurun, eğer kusur varsa lavabo veya muslukların bulunduğu yer ise, o zaman yine de göremezsiniz!

3. Banyonuzu boyayarak yeni görünüm kazandırın
Eğer bütçeniz kısıtlı harcayacak paranız yoksa yeniden boyamak banyonuza yeni bir görünüm kazandırmanın en ucuz ve belki de en etkili yolu olacaktır.
Yine de uyarmakta fayda var. Boyama işleri düşündüğünden daha fazla zaman alabilir. Banyonuz evdeki en küçük oda olabilir, ancak pencerenin, küvetin ya da duşun, lavabonun, aynanın, tuvaletin, panjurların, duvar köşelerinin ve duvarın çevresini yavaşça ve dikkatli bir şekilde boyamanız gerekir. Bu da zaman ve sabır gerektirir (ve iyi bir ressamın bandı ), bu nedenle banyo tadilat işlerini planlarken bunu aklınızdan çıkarmayın.
Dikkate alınması gereken başka bir şey da nemdir. Banyolarda nem ve sıcaklık değişiminden dolayı kolayca küf oluştuğu için saten yüzeyli yüksek kaliteli boya tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca küf oluşumuna karşı koyan özel bir banyo boyasıyla tavanı boyayabilirsiniz.


4. Küçük dokunuşlarla büyük değişim sağlayın

Bu işlemleri yaptıktan sonra küçük ayrıntılara bakın. Işık armatürleri, lavabo, musluk, havlu askısı ve çekmeceleri yenileyebilirsiniz. Banyodaki işlemler küçük görünebilir, ancak bu işleri yapmak banyonuzun görünümünde büyük bir fark sağlayacaktır. Öğeler fiyat aralığınızın dışında olabilir, ancak görünümü daha ucuza çoğaltmanın yollarını bulabilirsiniz.

5. Derz dolgu ve harçlar banyonuza yeni görünüm kazandırır
Genellikle gözden kaçırılan ancak önemli bir ayrıntı, fayans ve seramik aralarına uygulanan harç ve derz dolgudur.
Dikkatli yapılmadığında banyonuz çok çirkin görülebilir. Sadece harcı temizleyerek ve küvetin ve lavabonun etrafına düz, temiz çizgileri ekleyerek, banyonuza daha ışıltılı şok görünüş kazandırabilirsiniz. Bunun ne gibi bir fark oluşturduğunu görünce siz de şaşıracaksınız. Harç ve derç dolgu, her ikisi de ucuzdur, bu yüzden banyonuzu yenilemek için çok ucuz bir yoldur.

6. Satın almak yerine, yenilemeyi tercih edin
Eski küvetinizi, duşunuzu, lavabo ile lavabo ve duş armatürlerinin değiştirilmesi size ciddi bir maliyet getirebilir.
Ancak bunları yenilemek şartıyla hem maliyetinizi aşağılara çekebilir hem de banyonuzu daha şık görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için porselen, döküm demirden veya fiber malzemeden yapılan küvet, duş, lavabo duş armatürleri kendiniz düzeltebilirsiniz. Ancak bu biraz zamanınızı alabilir. Aynı zamanda zımpara, püskürtme tabancası, yüz maskeleri, boya fırçaları vb. gibi ilave malzemelere de ihtiyacınız olacaktır.

7. İkinci el ile hem bütçenize hem da çevreye katkı sağlayın
Ayrıca banyonuz için ikinci el malzeme alırsanız, tasarruf edebilirsiniz. Kullanılmış veya yeniden kullanılan malzemelerin satın alınması aynı zamanda çevre için de iyidir. Yeni bir şey yerine eski bir şey kullandığınızda, muhtemelen para tasarrufu sağlıyor ve tüketiminizi azaltıyorsunuz. Unutmayın! Her ikisi de çok iyi şeyler, Ayrıca banyonuzdan çıkardığınız kullanmadığınız herhangi bir ürünü, ihtiyacı olan birine verilebilir.

8. Çevreyi düşünmeyi unutmayın!
Banyonuzu yenilerken, çevreyi göz önünde bulundurarak yeniden tasarlamayı unutmayın. Düşük akışlı tuvaletler, lavabolar ve duş başlıkları sadece su tasarrufu yapmanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda paradan tasarruf edersiniz. Ayrıca, su tasarrufu sağlayan duş başlıkları ve musluklar genellikle geleneksel olanlardan daha az olmasa da aynı maliyete sahiptir. Yani burada para kazanmak için para harcamak zorunda kalmazsınız.

 

Banyo tadilatı Antalya,
Banyo tadilat ustası Antalya,
banyo tadilat dekorasyon Antalya,
en uygun banyo tadilatı,
ucuz banyo yenileme,
banyo tadilat fikirleri,
banyo tadilat fiyat hesaplama,
banyo tadilatı kaça mal olur,
Banyo tadilatı nasıl yapılır,
Banyo tadilatı kaç gün sürer,
banyo tadilat hesaplama,
banyo tadilat fiyat hesaplama,
banyo tadilatı nasıl yapılır,
banyo tadilat örnekleri,
banyo tadilatı ne kadar sürer,
banyo yenileme fikirleri,
banyo dekorasyon fikirleri,
banyo tadilat fikirleri,