Çatı Tamiri ve Tamiratı

Çatı Aktığında Tamiri İçin Bizi Arayın!
Çatı Ustası Tamirat İçin Ayağınıza Gelsin!

Çatı tamiratı Antalya ’da sorunsuz bir şekilde yapan firmayız. Çatının bir bölümünün ya da tamamının tamiri gerektiğinde sadece bir telefonla arızayı bildirip randevu almanız yeterlidir. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için çatı tamiratı konusunda uzman olan çatı ustası randevu aldığınız günde adresinize gelecektir. Çatı ustalarımız çatı tamiratı gereken ve çatının akan yerini bulup, çatı kaplamasının kırıklarını değiştirdikten sonra çatı tamirini tamamlayacaktır. Çatı oluk tamiri ve değiştirilmesi gereken olukları değiştiriyoruz ya da tamamını yeniden eksiz olarak montajını yapıyoruz. Daha sonra aynı yerden çıkacak çatı tamiri arızalarından Antalya Dekorasyon Tadilat olarak biz sorumlu olacağız ve çatı ustası hatasını düzeltecektir.

Çatı tamiri ve tamiratı konusunda Antalya ’da hizmet odaklı olarak çalışmaktayız. Şu zamana kadar Antalya ’da yapmış olduğumuz çatıların tamiri ve tamiratı hususunda bir sorun yaşanmamıştır. Kalitemiz güvencemizdir. Antalya Dekorasyon Tadilat’ı tercih ettiğinizden memnun kalacaksınız.

Çatı Kaplama

Başlıca çatı kaplama malzemeleri:

  • Kiremit çatı kaplama
  • Metal kiremit çatı kaplama
  • Ondüline çatı kaplama
  • Panel Sandviç çatı kaplama
  • Shingle çatı kaplama

Çatı kaplama işlerinde en önemli konu uygulanacak çatıya göre kaplama malzemesinin seçimidir. Bu konuda Antalya Dekorasyon Tadilat olarak tecrübelerimize göre seçilecek malzemenin avantajlarını ya da dezavantajlarını müşterilerimize detaylı şekilde anlatarak Antalya ’ya uygun çatı kaplama malzemesi ve fiyatları hakkında yardımcı oluyoruz.

Çatı kaplama malzemesinin fiyat analizi, üretici firma araştırması, temini, nakliye gibi konularda firmamız tüm sorumluluklarını yerine getirmektedir. Sorunsuz bir şekilde malzemeyi uygulama alanına getirip çatı yapımı işlerine başlarız. Defolu ve sorunlu malzemeleri çatı kaplama da kullanmıyoruz. Uygulama yapılırken malzemenin türüne göre şartnamelerine uygun montaj yapıyoruz. Çatı kaplama malzemesinin kenetlenme detaylarına ayrıca önem veriyoruz.

Çatı Yapımı

Çatı Yapımı

Binayı yukarıdan gelen yağmur, kar ve rüzgâr etkilerine karşı koruyan çatılardır. Çatı yapımı işlerinde en çok ahşap malzeme kullanılmaktadır. Ancak büyük açıklıklı iş yeri, garaj, fabrika vb. yapılarda, dayanımları yüksek olması nedeniyle betonarme ya da çelik çatı türleri tercih edilir.

Çatıların kar ve rüzgâr yüklerini emniyetle taşıyabilmeleri, yağmur ve kar sularını da bina içerisine almadan, en çabuk ve düzenli biçimde yağmur oluk ve borularına aktararak, binadan uzaklaştırmaları gerekir. Ayrıca çatılara uygun eğim, şekil ve boyut verilerek, estetik görünümleri de sağlanmalıdır. Çatılar sundurma, beşik, kırma, kombine çatı şeklinde tasarlanır ve binaya uygun olan çatı şekli yapılır. Çatıya seçilen çatı çeşidine göre yalıtım yapılmalıdır. Duvar ve baca dipleri, derelerin, olukların, çinko levhalarla ve kiremit altına jüt serilerek su yalıtımı eksiksiz olarak yapılmalıdır. Kiremit çatılarda çatı içine uygun kalınlıkta cam yünü ve üzerine ziftli kâğıt serilerek ısı yalıtımı muhakkak yapılmalıdır. Diğer çatı şekillerinde ise çeşitli ısı yalıtım ürünleri kullanılabilir, ancak amaca yönelik kullanılmadığında çoğu zaman verim alınamamaktadır. Bunun için Antalya Dekorasyon Tadilat ‘dan teknik yardım alabilirsiniz.

Yaptığımız malzeme türüne göre başlıca çatı çeşitleri;

  • Kiremit çatı
  • Metal kiremit çatı
  • Panel çatı
  • Shingle çatı
Çatı Onarımı

Akan Çatı İstemiyoruz!

Çatı bakımsız veya sorunlu olduğunda tavandan yağmur suyu akabilir, elektrik tesisatı, duvarların boyası gibi evinizin diğer yerleri zarar görür. Bunu için çatı onarımı biran evvel yapılmalıdır. Yağmur, rüzgâr gibi doğa olaylarından meydana gelen çatı sorunlarını garantili ve kalıcı olarak onarımı Antalya Dekorasyon Tadilat a yaptırınız.

Çatı Onarımı Nasıl Yapılır?

Çatını tüm elemanlarını kontrol ederek onarımı gereken yerleri tespit ettikten sonra tamir ve onarıma başlarız. Baca diplerine ve mahyalara özel çalışma yapmak gerekir. Kırık kiremitleri kontrol ederek varsa değiştirilmelidir. Derelerdeki su yalıtımı ve galvanizli saclar kontrol edilip delik, kırık olanların onarımı yapılmalıdır. Çatının onarımı geciktirilirse hasarın büyüklüğü zamana bağlı olarak artarak devam eder ve çatının komple yeniden yapılması gerekir. Bu da ev sahiplerine ekstra maliyet getirmektedir. Kışın ağır şartlarına ve karın ağırlığına çatının uzun yıllar dayanması için çatı onarımı ihmal edilmemelidir ve en kısa zamanda yapılmalıdır.

Çatı onarım işlerini Antalya ’da tekniğine uygun yapan deneyimli ve güvenilir firma bulmak çok zor. Biz bu konuda iddialıyız. Çünkü Antalya Dekorasyon Tadilat, tüm çatı onarım işlerini deneyimli ve uzman ustaları tarafından yapılmaktadır. Çalıştırdığımız ustalar devamlı çalıştırdığımız ekipler olup gelip geçici değillerdir. İşlerimizi yerinde kontrol ederek tüm müşterilerimizin memnuniyetini sağlarız. Bunun için siz değerli müşterilerimize bir telefon kadar yakınız.